Napelem technológia
A napelem technológia már több, mint 60 éve létezik és jelen van az életünkben, innen indult el a fejlődése és ezen alapokból fejlődött a technika napjainkig.
1954-ben kezdődött el a kristályos napelemek gyártása és finomítása. Hogy minél megfelelőbb hatásfokkal tudják felvenni a napfényt és árammá alakítani, üveg előlap és hátlap között helyezkednek el és sorosan vannak kötve.
A kristályos napelemek előállításuk szerint kétféle cellaszerkezettel készülnek. Van a polikristályos szerkezet, aminek négyzet formájú cellái szilícium több kristályos alakba dermedése során nyerik el formájukat, ennek a szerkezetnek a gyors előállítás az előnye. Valamint van a monokristályos, aminek az egynemű, tömbös szerkezete laponkénti felszeletelésével és 8 élre vágásával kapjuk meg a nyolcszög formákat.
A polikristályos napelem szerkezetnél az a lényeg, hogy befejezésül több kisebb kristályból álljon össze a napelem, emiatt a gyártása kevesebb időbe kerül. Emiatt pedig az előállítási folyamat energiaszükséglete is sokkal kevesebb és kedvezőbb.
Az évek során népszerűbbek lettek a polikristályos szerkezetű napelemek, az egyszerűbb, olcsóbb és gyorsabb gyártástechnológia végett.